Ztraceno v kyberprostoru

Předmět: Nemaj mě rádi

6. února 2013 v 20:11 | Ta Obyčejná
Komu: Sny

Milé sny,

jako bejt mnou je někdy (čti: pořád) fakt těžký. A proto Vám píšu, protože mi to vůbec, ale jakože vůbec neusnadňujete! Lidi si Vás volaj tak často, jak jen to jde, totálně se ve Vás vyžívaj (někdy se až topěj) a to je pro mě pěkně blbý!

Tak třeba pro příklad - malá holka co sní o super kamarádkách, bezva nápadníkovi a dobrejch známkách zadarmo. O prázdninách po devítce si maluje vzdušný zámky a na gympl a do tanečních se vyloženě třese. Kvůli Vám. No a pak musim vlézt na scénu, trošku tu holku proplesknout a ukázat jí, že k těm známkám se musí učit, že ne všechny holky nejsou slepice a že toho "absolutně sladkýho týpka", kterej jí při polce kouká na kozy, zajímaj fakt jen ty kozy. A odsere to kdo? Já, samozřejmě!

Nebo si představte náctiletýho kluka, kterej se den co den honí po hřišti, večer před spaním se vidí po boku Messiho v dresu Barcelony, jak bere miliony dolarů, dostává na míru šitý kopky a letí na něj každá modelka v okolí. V tom lepším případě to dotáhne aspoň do Gambrinus ligy, protože ti skauti ze Španělska vybrali největšího debila z týmu, kterej měl prostě dar talentu. V tom horším se jeho sny změní z "hrát fotbal za Barcu" na "hrát fotbal", protože si při pitomým přáteláku U17 urve přední křížovej vaz. No a kdo ho bude muset probrat? Ano, opět já.

A co třeba žena na vrcholu, s prací a rodinou, která sní už jen po spokojeném životě? Její manžel obtáhne holku o deset let mladší, syn odletí za velkou louži, protože "mami co bych tu kejsnul?" a o něco mladší dcera se nechá zbouchnout v osmnácti. Ze ženy se stáva zombie vydělavající na plemky a na pokraji krachu, ale stejně tajně doufá v lásku, i přes určitej věk čeká na prince v bílým BMW. A vysvětlit jí, že na kráse záleží, peníze jsou důležitý a většinou ide len o sex, budu muset zase já.

Takže Vás prosím, nenechávejte lidi bejt tolik naivní. Jako je dobrý, ze sněj ale musej proto taky něco reálně dělat. Mírněte se sakra! Protože, kvůli Vám mě nemaj rádi.

Předem děkuji za vyslyšení prosby, vaše

REALITA.

PS Berte to s nadsázkou, přece jen Vám to píšu v rozhořčení ;)!

Obyčejná rekapituluje, jako obyčejně

1. ledna 2013 v 13:19 | Ta Obyčejná
Přišel čas na mou malou soukromou tradici k Novému roku. Rekapitulace roku minulého,pro vás podle mě absolutně bez významu :).

Leden - opilej start, běh, plácání se ve vodě, gala, futs, ill, ples, barman for one night, Herakles

Únor - hory, futs, temnopárty, koncentrace, friends with benefits

Březen - vejlet, Národní, kolo, nostalgie, výron, začátek sezony, antibiotika, bábovka, Brouk

Duben - mongol, party, schovka, pyžamo, kafe, vejlet, Myši a lidi,

Květen - západní fronta, karta, volejbal, kafe, první dospělí, Liga mistrů (viva la Chelsea), MS 2012, party, kolo 43

Červen - party, běh, džihád na konec, Muzejní noc, Klus, déšť, zoo, skopčáci, ME Polsko, kolo, parta, barman, kolo v noci

Červenec - táboření, pohřeb, závod, spor, skály, hrady a Chinaski

Srpen - závod, barmanem, četovací ruleta, jídlosoutěž, smíření, party, zahnutí, hvězdy, vejlet, kolo, zápasy, vejlet, autoškolení

Září - ježdění, party, prohibice, úsměvy, teorie, match

Říjen - Stranger, party, kafe, čína, fofrklacky na chrupavku

Listopad - Drobky, polokonec, party a party, zkoušky, pizza a party, hrátky, sluha, futs, rupnutí again

Prosinec - seminárka, angels, one day in D., stres, party, #homeforeveraloneendwithfriends

Pařit jsem byla přibližně 22x plus několik dalších akcí. Brerle: 2x. Seminárka: 2x. Nový starty: nesčetněkrát.

Svět nestojí na vztazích

10. listopadu 2012 v 16:22 | Ta Obyčejnát
Definice vztahu se dá najít ve slovníku, kdo by chtěl, dnes neuvažujme vztah jako něco mezi kýmkoli, ale vztah jako milostný vztah. Vztahy cloumaj společností přibližně stejnou silou, jakou zacloumá tsunami s ostrůvkem sopečnýho původu.

Životní sen některých lidí je zřejmě vedět, vždy a za všech okolností, kdo, kde a hlavně s kým co dělal, jestli už spolu spali, zda spolu chodí nebo preferují styl friends with benefits, jak moc je to vážné, plánují-li děti, kdy si jejich kamarádky konečně nekoho najdou, aby ho mohli podrobit detailní analýze a spoutu dalších (ne)podstatných věcí. Tihle šťouralové se nikdy nestydí zeptat. Pravděpodobně se nachází kdesi na pomezí nudného a žádného vztahu a proto důkladně probírají veškeré informace o ostatních, prosývají je a vyvozují závěry. Končeným rozhodnutím může být například to, že ,,to lajknutí fotky fakt nic neznamenalo a oni dva jdou pořád spolu".

Druhou skupinou lidí, kteří by bez vztahů nemohli ani dýchat jsou tzv. antisingle. Sem spadají všichni, kdo by raději chodili se svým bratrancem/sestřenicí, jen aby nedejbože nebyli sami a svobodní. A co víc, nesnaží se do vztahu uhnat jen sami sebe, ale veškeré ostatní lidstvo. Otázka ,,kdy už si někoho najdeš" dokonale nahradila pozdrav a prohlášení ,,tak to s ním/ní alespoň zkus!" se užívá jako univerzálni rada. Dle jejich názoru jsme stvořeni pro lásku a vztahy, tudíž každý kdo je single tězce vybočuje z normálu. Bohužel ani nemůžu říct, že je to čistě holčičí záležitost - přepsaný rozhovor jako důkaz:

ON: A proč vlastně s nikým nejsi?
TO(jako Ta Obyč): a proč jo?
ON: No minule jste se tu líbali s on2, sem myslel, že se ti líbi...
TO: to jako proto, že jsme se líbali? Copak to něco znamená?
ON: někdy jo, je divný, že nikoho nemáš a nechceš mít

Tak a je to. Moje iluze o náctiletých klucích, kteří jsou všichni stejný a ide jim len o sex je ta tam. Neni to ojedinělá zkušenost, přijde mi, že všichni kolem, kluci nekluci, holky neholky hledaj to pravý ořechový v podobě testosteronu nebo estrogenu - to podle chuti.

Nejhorší je jak se všichni nechaj vyloženě zblbnout a trápěj se, že jsou sami, že je ten druhej nechal a nebo že je nikdy nechtěl. Někteří by si nechali zlámat hnáty pro holku, která si sice nechá zaplatit pizzu, ale dál to nevede. Některé se nechají podvádět a ponižovat, aby náhodou nezbyli na ocet.

Proč? Já chápu, že láska je důležitá a hřejivý objetí osoby, kterou milujete je fajn, ale proč se kvůli tomu plácat v něčem, co mě akorát ubíjí? Dle mýho nezkušenýho názoru může člověk stejně doopravdy milovat jen na pořád. Takže nechápu ani takový ty pomluvy a naschály po rozchodu.

Ale abychom se dohrabali k jádru pudla. Vztahy nejsou to numero uno, ani středobod světa. Když budu někoho milovat, tak budu prostě s ním - bez definic, no ne? Takže prosím všechny, nenuťte nás spokojené nezadané do vztahů a nedělejte z nás chudáky. Sice vím, že někdo po vztahu vyloženě prahne, ale jsem tu třeba i já (a myslím, že nás je víc).

Já tomu nechávám volný průběh, protože stát se může cokoli. Nakonec můžu skončit s klukem, kterýho znám od mala nebo tak něco, prostě se těším, že to v daleký budoucnosti přijde. A potom, až budu vědět, že tam je to pověsté ono, ta pravá jiskra, tak potom nevidím důvod se nenechat svázat ;).

(S)mějte se (a měj se rádi - i úplně kamarádsky)
Singlům zdar!

Rady dětem aneb O oknech a jiných starostech

19. října 2012 v 20:12 | Ta Obyčejná
Vzhledem k tomu, že píšu tenhle článek, zatímco v hlavě dolaďuju plán zajišťující zítřejši kocovinku, prosím všechny odpůrce alkoholových hrátek, aby opustili sál ;). Nemám v plánu pití propagovat, ani ponoukat mládež ke třem promilím v krvi, píšu to tak jak to je :).

Rada dětem: Jak ze sebe udělat na akci maximální trubku


- nejlepší je když vám je patnáct a snažíte se vypadat frajersky se skleničkou vodky v ruce
- lejte do hlavy rovnou vodku, nejlépe čistou a nahned
- po pátém panáku se podivte nad tím, že to s vámi nic nedělá a lejte dál
- po šesté uchopte sklenku, z hluboka se nadýchněte, obraťte ji dnem vzhůru, položte a řádně se zakřeňte, proces opakujte ještě třikrát v co možná nejkratším časovém intervalu
- vyfakujte všechny zletilé prochazející kolem, protože nemají právo na udivené pohledy, které po vás hazí, protože sotva stojíte
- běžte se vytancovat na parket - to vám musí udělat líp!
- pozvracejte si boty
- pozvracejte boty kamarádce, která se potácí vedle vás
- usněte
- nechte se naložit do taxíku směr domov a nezapomeňte taxikářovi vyžvanit, že vám je už patnáct
- nechte se zašoupnout do dveří a pořádně se vyspěte
- ráno se nasnažte vzpomenout na cokoli z večera a radujte se, že máte první "okno", protože to je ten správnej odvaz
- nezapomeňte na status na Facebooku, možností je mnoho, od:,,nejlepší pááárty ever!!! Príští víkend do sraček, again!!" po:,,heh, brutální okýnko ze včera, jsem megahypersuper kůl".
Celkový dojem ještě zesílíte výrazným make-upem, vysokými podpatky, cigaretou v ruce a lahví pečlivě uschovanou v křoví. Obsah láhve může být různorodý, ovšem doporučuje se spíš nápoj s 30% alkoholu a více. Při vstupu můžete okázale mávat občankou, házet svůdné pohledy na vyhazovače a barmany a koketovat úplně se všemi.

Druhá rada dětem: Jak se pokusit o to, neudělat ze sebe na akci maximální trubku


- počkejte až nebudete úplný mládě
- pokud to nejde, pokuste se alespoň nevystavovat všem na oči na znamení toho, že pítí v patnácti je maximálni odvaz
- vyměňte vodku za pivo - jeden kousek má skoro stejný účinek, vyjde levnějš a přichází to postupně, čili vás to nepraští jak palicí
- vážně nechcete jít domů?
- cítite opilost? Dobře, pokuste se neinformovat všechny okolo tím, že přijdete blíž a s vážnou tváří oznámíte :,,jsem na hadry"
- ten týpek co ujde, usmívá se na vás a zve vás na panáka se pravděpodobně nikdy neozve, maximálně oznámí svým kámošům, že "dostal tamtu buchtu"
- barmana opravdu neodzbrojíte svým smyslným úsměvem, zapomeňte na panáka zdarma
- užijte si to se svými kamarády, bavte se (tato činnost nutně nevyžaduje podobrazové opití ;)
- udělejte si nové kamarády (pozor na seznamovací panáky)
- vždy když vás napadne něco co by bylo hodně krůůuůtýýý, se zamyslete nad tím je-li to pravda
- popřemýšlejte zda ráno budete mít morální kocovinu
- pijte vodu! pijte vodu a nepijte rum!
- nepijte aby vám bylo líp, pijte aby vám bylo ještě líp ;
- A HLAVNĚ SE VYKAŠLETE NA VŠECHNY RADY TÝ OBYČEJNÝ a pořádně si užijte večer stylem, který je vám nejbližší, střízliví nebo na hadry.
Zážitek akce umocní parádní společnost a fajn muzika ;) A závěrem vzkaz pro všechny odpůrce pítí alkoholu nebo pití alkoholu nezletilými osobami anebo pití alkoholu kýmkoli vám nevyhovujícím: to že jste dočetli až sem znamená buď to, že nevěřícně a nesouhlasně kroutíte hlavou nad mým článkem a nebo to neberete až tak vážně. Každopádně NE, nemyslím si, že alkohol je zlo ani že by se měla Praha sesunout k zemi, když se napije někdo, kdo ještě nemá věk na dospělost. Občas je to sranda, občas vás to srazí na zem neskutečným způsobem. Někdy vám to pomůže říct nevyřčené nebo vyřešit situaci vztahu, někdy díky tomu poserete co můžete. Ale tak to je prostě je, jak se toho chopíte, takový to máte. Tím chci říct, že kdo hledá řešení na dně vodky každej den, ten se se špatnou potáže, ale když je chcete pobavit? Proč ne.
Zdar nočním akcím! (dokavaď jsme na to mladý, no ne?
(S)mějte se a (ne)pijte dle chuti/í!
Ta Obyč

5th and 6th day: zabij sám sebe a třicetkrát Obyčejná

12. srpna 2012 v 23:33 | Ta Obyčejná
Protože k tématu patého dne nemám nic moc co říct, spojím to se dnem šestým a tím mi vznikne volný den, který určitě přijde k duhu v průběhu dalších dnů :).

Okamžik, kdy jsi přemýšlela o sebevraždě

O sebevraždě jsem přemýšlela hlavně jako o sebevraždě, nějak jsem asi nikdy vážně nepřemýšlela o tom, že vylezu na okenní římsu, zastavím se na Nuseláku nebo sežeru deset Ibalginů. Zabitím sama sebe bych zklamala sama sebe (jako těsně předtím než bych to udělala, ne potom) a hlavně když mě napadne, co bych tím způsobila těm, které miluju a doufám, že milují i oni mě. Takže zkrátka - sebevražda ne!

Třicet zajímavých faktů o tobě

Upřímně, jsem dost obyčejná na to, aby ty fakty mohly být všechny zajímavé - každopádně se pokusím.

1. Pivo jsem se naučila pít teprve nedávno, po fotbalovém zápase, kdy jsme málem zdechli po prvním pěti minutách zápasu vedrem a nakonec jsme myslím stejně prohráli. Piju starouše nebo plzeň, vždycky na tři loky.

2. Jsem skaut - skladná a nepromokavá.

3. V páté třídě jsem vyhrála básnickou soutěž.

4. Až do letošního července jsem nikdy neměla klíště.

5. Už jsem jela úplně sama v autě a to navíc po tmě a s vědomím rodičů, v jejich přítomnosti jezdím občas taky (jen po vesnici) - do autoškoly jdu koncem srpna.

6. Momentálně (a už je tomu docela dlouho) neexistuje nikdo, kdo by byl předmětem mýho milostného snění, malby zámků do vzduchu, plánování lovu a svádění a nebo přemýšlení o budoucnosti. V tomto rozjímaní vždy figuruje někdo, kdo vypadá dost neurčitě a ještě jsem ho napotkala.

7. Miluju ježdění na hory.

8. Každé ráno snídam mlíko (s cornflaky a podobně), miluju mlíko ale nemám ráda sýr ani žervé, pomazánkový maslo a podobný věci z mlíka.

9. Myslím, že platonicky miluji několik mužů, mezi nimi je Tomáš Klus jediný, kde to není kvůli vzhledu nebo rolím ve filmech.

10. Věta "miluju tě" mi nejde přes pusu a nikdy jsem to nikomu neřekla.

11. Nejdelš vztah od patnácti výš trval méně mež 20 hodin, přesněji 17.

12. Mám hrozně ráda sport a jsem věrný fanoušek všech možných sportů a neváhám je všechny vyzkoušet, když mám možnost.

13. Nechápu, co za lidi vymýšlí vypatlaný reklamy do televize - na Ariel, Xxxlutz a podobně.

14. Nadchne mě, když někdo vymyslí dobrou reklamu, která fakt dobrá, vtipná a nebo prostě nějak zapůsobí - cocacola, pepsi, kofola, durex např.

15. Nejsem si úplně jistá, že se vdám a budu mít děti. A to nejen kvůli tomu, že se nemusí najít vhodný partner a dárce genetického kódu.

16. Kdybych nebyla blbá, mohla jsem za necelý tři tejdny sedět v letadle šměr Británie a strávit tam celý jedem trimestr ve škole.

17. Jsem schopná dělat s kámošema na vesnici různý voloviny, díky nimž msem magor pro kamarády z města.

18. Nemám ráda vypatlaný, polonahý facebook fotky.

19. Celkově nemám ráda vypatlaný barbínky. Ale módu a tak ráda mám.

20. Tak nějak se sebou nejsem spokojená. Nevěřím si. Každej kluk, kterej se mi vzhledově líbí je mimo mojí ligu.

21. Rozhodně nemám pocit, že jsem ,,úplně jinej level" nebo že ,,bych stála za hřích".

22. Když to není opravdový, nemá to cenu a bejt zadanej neni nemoc. Koneckonců, to jsou lidi jemnza začátku - když to neni opravdový.

23. Nemám ráda nevěry z pomsty. Sice "ty mě jednou, já tebe třikrát", ale ne.

24. Jsem trochu trubka.

25. Jednou jsem si spálila řasy, jednou ustříhla - omylem.

26. Pravě jsem si odlíčila oko odlakovačem. (jo zrovinka teď a ne, nedělejte to, ikdyž to nepálí)

27. Mám rády triatlony.

28. Miluju pohled na pracující svaly. A nebo když cítím, jako moje svaly pracujou.

29. Široký ramena, plochý lehce osvalený břicho, bezva účes a roztomilej úsměv a navíc třeba červený Vansky nebo Conversky. Mmmmmmm.

30. Jednou chci něco dokázat, jen nevím co :)

3rd and 4th day: chlast, drogy a náboženství

11. srpna 2012 v 18:50 | Ta Obyčejná
Včera jsem na svoje meme trošičku pozapomněla a tak dneska napíšu dvě dohromady. Teda, neříkám, že se náboženství hodí zrovna k chlastu, ale tak, víte jak.

Tvůj názor na drogy a alkohol

Tak, začnu asi těma drogama. Tam to jde jednoduše - NE! Neschvaluju ani cigára a trávu, natož něco dalšího. Drogy teď uvažuju jako všechny ty různý svinstva, nezahrnuju čokoládu ani kafe, ani nic podobnýho. Jasně kofein a tak, ale závislost na kafi se mě taky netýká, čili to teď tak neberu. Cigára na diskotékách lidem lámu, tráva mi hrozně smrdí a dobrovolně si nechci ničit život něčím dalším. Když jsem v nějakých čtrnácti četla My děti ze stanice ZOO, dokonale mě to odradilo, ačkoli se chvílema zdálo, že Christiana žije zajímavej život, ale za jakou cenu, že? To se mě jen poťouchle zavrtělo moje nejčernější já, ale ve skutečnosti bych nic takovýho ani nechtěla.

Nechtěla bych bejt ani třináctiletej spiťár, kterej jen zevluje s bandou po městě, kouří jednu za druhou a je celej říčnej, že může vyfakovat benga. Je fakt, že poprvé jsem se lehce lízla šáněm a vínem už v patnácti na Silvestra, na diskotéce chvilku před šestnáctinama, ale taky mě to stálo těžkou morální kocovinu (tu já mívám skoro i za střízliva) a než jsem si zvykla na to pít před lidma a dát si pánaka na baru, chvilku mi to trvalo. Moje svědomí pořád kňučí po takovejch nocích, ikdyž mám osmnáctiny za pár. Čímž jsme se vlastně dostali k tomu, že piju. A proti alkoholu nijak zvlášť neprostestuju. Sem tam si dát po fotbale pivo a nebo pořádně oslavit narozeniny a zařádit na diskotéce - nevidím na tom nic špatnýho, třeba bych měla. Rozhodně ale nemám ráda spíjení se do němoty, chlastání imrvere furt a podobně. Vlastně mi to, že jsem se párkrát dostala do dobrý nálady trošku zvedlo sebevědomí a už se umím s lidma bavit sama od sebe i za střízliva, bejvala jsem hrozná ťuňta. Taky (to je trochu blbý) chlast občas urovnává vztahy a řeší nevyrčený otázky a odpovědi, prostě rozvazuje jazyk.

Tvůj názor na náboženství

Proti náboženství nic nemám, nebo spíš proti víře. Když někdo chce věřit v šunkovej salám v country oblečku, proč ne. Co mi vždycky nešlo úplně po srsti byla církev. Jednou jedinkrát jsem byla na půlnoční o Vánocích a už asi nepůjdu. Vím, že kort na vesnici to mají starší lidi zažitý a je por ně nemyslitelný tam nejít, ale mě se ty řeči o Kristových ovečkách moc nelíbí. Berte klidně jako rouhání, ale prostě, když jdu na pohřeb strejdovi, kterej je ateista a dozvím se, že ho Ježíš miloval a vlastně nemusíme plakat, protože ho ochrání, tak sice vím, že s tím starší generace souhlasí, ale já to moc nechápu. A taky to desatero a tak. Odpustky, náboženský války a všechny pravidla, ze kterejch církevní papaláši vyjdou naducanou kapsou - já nevím no. Podle mě je mnohem lepší věřit jen tak, sám za sebe, protože víra v něco nás tak nějak drží při smyslech. Bez řeči o sexu až po svatbě, bez odsuzování homosexuálnů a toho všeho se mi to líbí mnohem víc. A taky to jejich ,,vzdejte se všeho, stačí, že vás Kristus miluje", to teda ne. Já asi věřím v nějakýho svýho boha, je to vlastně spíš můj kámoš než někdo, koho se mám bát. Radši to utnu, možná to nedává smysl, ale já se o tom nerada bavím, protože to často vede k hádkám.
(S)mějte se

2nd day: Nezaseknout se

9. srpna 2012 v 23:45 | Ta Obyčejná
Kde bys chtěl být za deset let.

Nejdřív jsem chtěla psát o tom, kde asi tak (snad) budu a k čemu bych ráda dospěla. Pak jsem se rozhodla, že ve svých 27 letech, chci být šťastná. A když ne to, tak alespoň spokojená. Nebo prostě žít. Mít alespoň nakročeno ke snu, kterej ještě nemám a k tomu něco dokázat. Začla bych hned, ale pořád o tom nemám představu. Nezaseknout se ve stereotypu. A když za deset let budu tohle číst a budu si myslet, že je všechno na hovno a zaseknutý, tak chci mít odvahu se sebrat a přestat brát ohledy a odjet jen tak někam na blind. A třeba tam zůstat, to už je fuk.

No a taky už konečně zhubnu těch přebytečnejch deset kilo a konečně si přečtu toho Hamleta a podívám se na Titanic na jeden zátah :)

1st day meme: vejlet na kole a až to přijde, tak to přijde

8. srpna 2012 v 11:46 | Ta Obyčejná
Rozhodla jsem se, že rozjedu 30days meme. Je to asi tím, že momentálně mám až nechutně moc času, všichni na mě kašlou a nechce se mi jen tak čumět na olympiádu a nic nedělat - tak budu nic nedělat u počítače. Ale nemusíte mít strach, ono mi to nevydrží.

Tvůj současný vztah; jsi-li nezadaný, piš o tom, jaké je to být single

Jsem nezadaná a sama sebe označuji jako nevztahový typ. Proč? Protože, jsem tak nějak prošvihla to období, kdy se s tímhle začíná. Vždycky jsem byla asi dospělejší a posílání si smsek po večerech se mi nezdálo jako dostatečná náplň vztahu. Pamatujete si to ne? Jak spolu děti (vlastně myslím ten věk kolem 13, časy se mění, teď už spolu děti kolem 13 spí) chodí? Hlavní je se nepotkat, nejít spolu ven a celkově spolu nic nedělat, jen si napsat zprávu s tím, že toho druhého milujeme (heh). No tak to mě nebavilo. A když přišla ta doba, kdy už to začíná být aspoň trochu jako vztah, tak to šlo všechno nějak mimo mě, a proto teď stačí jedno "stejská se mi" a já zdrhám. Můj nejdelší vztah (15+) byl sedmnáct hodin, ano, přesně tak. Od té doby nic. Na rande nechodím a většinu kluků co mě zvou posílám do ignor listu, držím se svých diskotékových úletů (a ne, nespím s nima) a jsem docela spokojená.

Rozhodně nereaguju na rady mých zadaných kamarádek "ať to s ním aspoň zkusím" a nebo na jejich narážky "ve třiceti budeš sama!". Víte, občas mi přijde, že si zadaní lidé myslí, že stav nezadanosti je více než nešťastný a že by každý měl šťastně randit, ať mu to chybí nebo ne. Já se dál volnomyšlenkářsky a vosudvěřícně držím teorie, že až to přijde, tak to přijde - nač hledat.

Avšak nemyslete si, že o vztazích nepřemýšlím, jasně že přemýšlím. Občas si před spaním maluju vzdušný zámky o vlastním onom. Představa mýho "my" není zase tolik romantická. Pořád to budu já a on a ne my, budeme hlavně kamarádi, nemusím žádný hodinový pohledy do očí a držení se za ruce při měsíčku, to spíš pojedeme na výlet na kole a uspořádáme vodní bitvu v náhodném rybníku cestou. Budeme spolu chodit na zápasy pralesní fotbalový ligy a dohadovat se o tom, jakej tým je lepší (ten můj samozřejmě); budeme do sebe navzájem rejt a přitom vědět, že oba víme a nic nás nerozhází, rozhodně nebudeme přidávat nějaký přeslazený fotky na fuckbook a psát statusy přeplněný srdíčkama... Prostě budeme a to stačí.


Řetězení na desetkrát

30. června 2012 v 15:34 | Ta Obyčejná

Nikdy to nedělám, ale dnes jsem se rozhodla pro řetězák. Začneme dnem prvním, deset věcí, které byste řekli deseti různým lidem. Odkoukáno odsud.

1. Mrzí mě, že si nikdy moc neřikáme, co si myslíme. Ale vím, že ty víš.
2. Lezeš mi na nervy, ale stejně tě nemůžu postrádat.
3. Nesnášim tě. Nesnášim tě za to, že mi chyběj starý časy a tobě ne. Rozčiluje mě, jak tě nemůžu ani vidět a nechci se s tebou bavit, ikdyž ty třeba chceš. Každej jsme jinde. Akorát už asi strašně daleko od sebe.
4. Omlouvám se. Čekals asi moc, možná jsem zlá a ty moc hodnej.
5. Jsi kretén.
6. Vždycky děláš víc než musíš. Mám tě ráda.
7. Rozčiluje jak moc mě neznáš, i když bys měla. Jak se vždycky absolutně sekneš v odhadu.
8. Jsem hrozná ráda, že jsme se našli. Doufám, že jednou postavíme všechny ty vzdušný zámky, který spolu malujeme.
9. Nikdy ti neodpustim všechny ty planý sliby, ani to, že pořád nechápu jak jsme mohli mít něco společnýho s tak rozdílmejma povahama, cílema, ideama a představama o životě. Nechápu proč jsem byla tak naivní. Kam se podělo všechno to co jsme pro sebe navzájem udělali, jak mohlo všechno ze dne na den zmizet a ztratit se v neznámu.
10. Nikdy tě asi nepochopím. Kopla bych tě za to, jak si stavíš budoucnout na věcech pevnejch asi jako domeček z karet. Nechápu tu tvojí jistotu, že všechno bude dobrý, že to někam dotáhneš. Ten tvůj debilní optimismus skloubenej s ironii a sarkasmem. To, že nemáš zrovna plný kapsy dívčí nežnosti. To, že pořád bereš ohledy a obětuješ spoustu energie, času a podobnej blbin, abys pak doufala, že se ti to vrátí, jenže nevrátí. To, že si vytváříš falešný sebevědomí a směješ se na každýho barmana. Jak se objímáš a líbáš s cizíma klukama po nocích. To jak nedokážeš neutéct po každým ,,stejská se mi", ale stejně víš něco takovýho chceš. To jak umíš poslat kluka do háje. Nesnášim tu tvojí nesamostatnost a sociofobii nebo co to je. Nesnášim, jak si uvědomuješ každou svojí chybu a stejně jí uděláš znova. Nesnášim když nemáš náladu a zbytečně se štěkáš s mámou. Nesnášim tě za to, jak si připadáš divná. Za to jak chceš bejt prostě normální. A stejně tě musim svým způsobem milovat a smát se na tebe v zrcadle a doufat a snažit se dojít ktěm pitomejm lepším zítřkům!

Pokračujme druhým "dnem", čili částí, páč jedu pryč a chci to mít hotový. Devět faktů o mně.

Obyčejná rekapituluje, jako obyčejně.

1. ledna 2012 v 13:09 | Ta Obyčejná
Dělám to každoročně až na Nový rok, až s novým začátkem - rekapitulace. Mám takový zvyk svoje články po nějaké době mazat, takže ani nevím, zda tu můžete najít tu minulou.

2011
LEDEN: pohřeb, hokej, testy, futs, morgan, voleyball.
ÚNOR: Krkonoše, fotbal, rehabky, Dolomity
BŘEZEN: párty hárd, volejbal, sonety, fotbal, akademie, Heřmanův městec, divadlo, morgan a hřiště
DUBEN: milkday, volejbal, zápasy, áčko, béčko, dorost, prázdniny - Praha, párty, Plzeň, párty, velikonoce, čarodky
KVĚTEN: mistráky, travesty, důležitý narozky, hokej, lampióny, nudapárty, zápasový derby, párty hááárd, Sauturnin
ČERVEN: divadlo, neviditelná výstava, dokopná, slučák, slavnost, přednáška, havárka, párty, turnaj, výzo
ČERVENEC: prázdniny, tábor, moře, medaile, úklid, flákání
SRPEN: průser, kurz, mistrák
ZÁŘÍ: škola, fotbal, dráty dolů, karta, párty, Prahapárty
ŘÍJEN: fotbal, škola, tane, párty, kolo, Olomouc
LISTOPAD: dokopná, Oněgin, volejbal, párty hárd, párty, párty, b-day, travesty, vyhejbání, Brno, futs
PROSINEC: čerti, mafra, házená, párty, párty, vánoce, párty

Vám to asi nic neřekne, ale mě to připomnělo hodně. Tenhle rok byl celkově divnej. Měl některý svoje poprvé a určitě i nějaký ty plusy, ale přece jen doufám, že ten co začíná bude lepší.
 
 

Reklama