Makes my days

Makes my days IV.

3. listopadu 2013 v 21:26 | Ta Obyčejná
Bez dalších řečí - další díl je tu :).

1) Nejen od doby, kdy mám řidičák, patří mezi fajn věci třeba projížďka v bezva autě. Víte, když jste dcera mejch rodičů, máte spoustu příležitostí jezdit v novejch, nablejskanejch autech. A nejen v nich. Jela jsem (jako řidič) ve všem možnym od starý maličký jednadvojky, přes nablejskaný fáro za mega a půl a nefalšovanýho americkýho pickupa až po dodávku. Za ten ani ne rok jsem vystřídala víc aut než mnozí za dvacet let. A nespornou výhodou toho všeho je, že mám tu čest potkat se i s autama, který je přímo slast řídit. Jednou to došlo tak daleko, že když jsem sedla po dlouhý době do auta snů (je to prostě to pravý auto pro mě), pohladila jsem volat a broukla: ,,Ahoj lásko!". A svezení v takovejch pěknejch, nableskanejch autíčkách dělá můj den.

2) Novej díl sitcomu. Nejsem si jistá, že je zde nutné něco dodávat. Ne, že bych čekala jak na trní, až vyjde novej himym, nebo se hroutila, protože jsem ještě neviděla nový bbt, ale když už na to přijde, nad novýma storkama Barnyho a Shledona taju.

3) Bridget Jones je neochvějnou jistotou. Have you bad day? Bridget helps.

4) Stejně jako slečna Jonesová, mě velmi lehce a opakovaně rozveseluje Harry Potter! Jediným zklamáním je, že ten dopis stále nepřišel!

5) V neposlední řadě sem patří i takový ty songy, co se daj poslouchat pořád dokola. Jako jeden příklad za všechny volím Counting stars od OneRepublic.

6) Pocit, že konečně něčemu rozumim se mi líbí velice. Já jsem totiž tuplovanej flink, věčně nedávám pozor, úkoly taky nedělám, na testy se neučím. Ale zároveň mám dost bezradnej pocit, když v něčem dlouhodobě plavu. A nemusí to bejt třeba zrovna jenom školní učivo, ale úplně klidně i prachsprostý přihlašování se školního systému, který nám sice vysvětlovali x krát, ale já jsem asi jednou nevnímala. Trošku to souvisí s tim pocitem, když se konečně něco vyřeší z minula.

7) Vyrazit na jídlo někam ven. Oproti minulosti mě v poslední době hrozně baví jíst v restauracích. Dřív mě to moc nerajcovalo, protože dost jídel nejim, ale od tý doby, co jim aspoň pizzu a pár dalších věcí a vůbec s tim jídle tak nějak míc exerimentuju, tak mě to baví o moc víc. Pocit strávenej s kámošema nad dobrym jídlem přebije i to, že narozdíl od domací stravy, zaplakala peněženka.

8) Chytit produktivní náladu. Konečně dodělat všechny resty a netrpět - bezva.

9) Zhubnout.

10) Hodně komentů pod článkem. Že neuhádnete, co naznačuju? :D. Ale vážně - koenmtáře jsou super, zvlášť pak ty inteligetní a něco sdělující.

Makes my days III.

30. října 2013 v 16:18 | Ta Obyčejná
Další díl je tu. Sice bych vzhledem k posledním událostem radši psala o věcech, který mě serou, než o těch, který mi dělaj den, ale taky se mi v tom mezidobi, kdy jsem nic nenapsala, staly všechny ty (dřív) zmíněný věci. A když jsem si to uvědomila, tak to tak nějak udělalo můj dnešní (jinak dost stresující den).

1. Mít uklizenej pokoj. Já přes ten úklid moc nejsem. Víte přece, jak se říká, že genius musí zvládat i chaos, ne? To je heslo, který je mi rozhodně bližší než uklízení, ale když už se teda vyhecuju (třeba abych zahnala morální kocovinu) a ten kamrlík, kde žiju vyšůruju, tak se mě drží takovej ten příjemnej pocit, že nejen můj pokoj, ale i jiný záležitosti dostaly novej řád.

2. Když už jsem u toho řádu, moc se mi líbí pocit, když se konečne vyřeší něco, co mě dlouhodobě sere.

3. Dobře se opít na dobrý party taky neni k zahození. Kladu důraz na slovo dobře před slovem opít, protože znáte to - buď je to moc, nebo zase málo, do blbý nálady, do fňukavý nálady a tak. A pro mě osobně je to dobrý, když to neni moc, ale zase dost na to, aby se daly tolerovat rozpustilosti, ideálně ve skupince lidí a s doprovodem huronskeno smíchu.

4. Narazit, a taky hlavne přečíst, na bezvadnou knížku. Dost dlouhou, poutavou, s oblíbenou postavou a když nejste skromný, tak rovnou i z povinný četby, aby to bylo všechno najednou. A Svět podle Garpa je přesně to ono.

5. Good eating day. Vydržet se necpat, jíst hezky zdravě a bez poklesků - parádička.

Makes my days II.

28. září 2013 v 13:05 | Ta Obyčejná
Dneska už se můžeme vyhnout počátečním úvodním řečem a rovnou se vrhnout na přijemný věcičky.

1) Přijít domů a zjistit, že je vaše oblíbený jídlo, je jedna z věcí, která zaručeně zvedne náladu.

2) Občas se mi stane, že zjistim nějakou bezva věc (třeba, že Marpo 30. září vydává nový album), ale za chvíli na to zase zapomenu, protože mám na mysli kvanta jinech věcí. A pak je úplně super, když si na to vzpomenu a zjistim, že už je to fakt blízko, v podstatě třeba zejtra. Víte, co myslim?

3) Když napíše. Mám dojem, že je v podstatě jedno kdo, jestli kamarád nebo tajná láska, nečekaná smska potěší. Co na tom, že vypadáte jako retardík, když se v narvaný městský culíte na displej.

4) Mít to za sebou. Návštěvu zubaře nebo jinýho doktora zkoumajícího dutiny, zkoušku, těžkej test, stresující schůzku, plastiku křížáku, první setkání s někym, s kym jste v opilosti něco měli atd atd. Existuje neuvěřitelná spousta takovejch eventů, kterejch se bojíte a pak je prostě máte za sebou a nebylo to tak hrozný a zas vás to dlouho nečeká :D. Paráda.

5) Good shopping day. Pokud jste Ta Obyčejná, musíte mít nakupovací den, abyste z toho lítaní po obchodech něco měli. Protože, když ne, tak jste akorát nasraný, že vám žádný jeany nepadly a v obchodech vesměs prodávaj hadry na podlahu. Ale při takovým good shopping dnu vám je každá věc, kterou vezmete do ruky, narazíte na super kousky a výhodný akce a vůbec je to růžovější.

Tak to by pro dnešek asi bylo vše. Na tenhle víkend jsem se docela těšila, takže ani nemám chuť hejtovat, ikdyž jsem to měla v plánu. Ale třeba mě ještě něco nasere.
(S)mějte se krásně.

Makes my days I.

16. září 2013 v 18:36 | Ta Obyčejná
Jako protipól k věcem co mě serou jsem se rozhodla psát taky o věcech, o kterých bych v mluvící zemi řekla, že makes my day. Přemejšlim o tom už dlouuuho a vlastně i k tomu úvodnímu nasranýmu článku jsem psala, že o tom zauvažuju. No ten den nastal a vy se můžete informovat o maličkostech, který mi dělaj den (nebo aspoň kousek). Enjoy it.

1. Omeleta k snídaní je nejkrásnějšim startem všedního dne. Neni to sice věc, kterou bych považovala na nejlepší snídani ever a pravidelně si jí vybírala i v pětihvězdičkovým hotelu, ale když člověk ráno vstane a na stole ho čeká bezva omeletka se zeleninkou od maminky místo jogurtu s banánem - it makes my day!

2. Jste na akci, kde je asi milion lidí, najednou se davy rozestoupí a vy najednou stojíte přímo proti někomu, koho jste hrozitánsky dlouho neviděli a jste hrozitánský rádi, že ho vidíte a ta osoba to má kupodivu stejně, proto se k sobě vrhnete a slavíte setkání, dokonce překvapivě radostně. Tyhle nečekaný vřelý přivítání jsou bezva.

3. Přijít z akce a zjistit, že jste skoro nic neutratili je jedna z věcí, která udělá ránko s kocovinou hned hezčí.

4. Nalezení zapomenutejch peněz ve starejch džínech snad nepotřebuje ani komentář.

5. A nakonec. Koukáte na bednu, třeba jen proto, že máte fofklacky, a tak se vám trajdat po okolí moc nedaří, nic nedávaj, ale potom náhodou přepnete na program, kde nic inteligentního nečekáte a hle - váš oblíbenej seriál/film.

To pro dnešek asi stačí, abych to štestí vůbec unesla. A vy to vůbec neberte tak, že bych se po těhle událostech chechtala celej den a už by mě nerozhodilo ani pobodáni od zfetlýho nacisty, ale jsou to maličkosti, co potěšej :).
 
 

Reklama