Únor 2013

Ve stopách Budžese

11. února 2013 v 21:47 | Ta Obyčejná |  Složeno z veršů

Jako Hrdý Budžes boji vstříc
a hlavu hrdě zdviženou.
Ne ten, co nemá nic,
kdo zbraň v ruce vloženou.

Tonoucí a vodu žádá,
dno není dost hluboko,
víc je třeba hlídat záda
když se létá vysoko.

A nejprostší nežádá si nic,
přec duše měkkce šeptá opak.
Jako Hrdý Budžes nouzi vstříc -
Tiše trpí. Pročpak?

Předmět: Nemaj mě rádi

6. února 2013 v 20:11 | Ta Obyčejná |  Ztraceno v kyberprostoru
Komu: Sny

Milé sny,

jako bejt mnou je někdy (čti: pořád) fakt těžký. A proto Vám píšu, protože mi to vůbec, ale jakože vůbec neusnadňujete! Lidi si Vás volaj tak často, jak jen to jde, totálně se ve Vás vyžívaj (někdy se až topěj) a to je pro mě pěkně blbý!

Tak třeba pro příklad - malá holka co sní o super kamarádkách, bezva nápadníkovi a dobrejch známkách zadarmo. O prázdninách po devítce si maluje vzdušný zámky a na gympl a do tanečních se vyloženě třese. Kvůli Vám. No a pak musim vlézt na scénu, trošku tu holku proplesknout a ukázat jí, že k těm známkám se musí učit, že ne všechny holky nejsou slepice a že toho "absolutně sladkýho týpka", kterej jí při polce kouká na kozy, zajímaj fakt jen ty kozy. A odsere to kdo? Já, samozřejmě!

Nebo si představte náctiletýho kluka, kterej se den co den honí po hřišti, večer před spaním se vidí po boku Messiho v dresu Barcelony, jak bere miliony dolarů, dostává na míru šitý kopky a letí na něj každá modelka v okolí. V tom lepším případě to dotáhne aspoň do Gambrinus ligy, protože ti skauti ze Španělska vybrali největšího debila z týmu, kterej měl prostě dar talentu. V tom horším se jeho sny změní z "hrát fotbal za Barcu" na "hrát fotbal", protože si při pitomým přáteláku U17 urve přední křížovej vaz. No a kdo ho bude muset probrat? Ano, opět já.

A co třeba žena na vrcholu, s prací a rodinou, která sní už jen po spokojeném životě? Její manžel obtáhne holku o deset let mladší, syn odletí za velkou louži, protože "mami co bych tu kejsnul?" a o něco mladší dcera se nechá zbouchnout v osmnácti. Ze ženy se stáva zombie vydělavající na plemky a na pokraji krachu, ale stejně tajně doufá v lásku, i přes určitej věk čeká na prince v bílým BMW. A vysvětlit jí, že na kráse záleží, peníze jsou důležitý a většinou ide len o sex, budu muset zase já.

Takže Vás prosím, nenechávejte lidi bejt tolik naivní. Jako je dobrý, ze sněj ale musej proto taky něco reálně dělat. Mírněte se sakra! Protože, kvůli Vám mě nemaj rádi.

Předem děkuji za vyslyšení prosby, vaše

REALITA.

PS Berte to s nadsázkou, přece jen Vám to píšu v rozhořčení ;)!