Listopad 2012

Svět nestojí na vztazích

10. listopadu 2012 v 16:22 | Ta Obyčejnát |  Ztraceno v kyberprostoru
Definice vztahu se dá najít ve slovníku, kdo by chtěl, dnes neuvažujme vztah jako něco mezi kýmkoli, ale vztah jako milostný vztah. Vztahy cloumaj společností přibližně stejnou silou, jakou zacloumá tsunami s ostrůvkem sopečnýho původu.

Životní sen některých lidí je zřejmě vedět, vždy a za všech okolností, kdo, kde a hlavně s kým co dělal, jestli už spolu spali, zda spolu chodí nebo preferují styl friends with benefits, jak moc je to vážné, plánují-li děti, kdy si jejich kamarádky konečně nekoho najdou, aby ho mohli podrobit detailní analýze a spoutu dalších (ne)podstatných věcí. Tihle šťouralové se nikdy nestydí zeptat. Pravděpodobně se nachází kdesi na pomezí nudného a žádného vztahu a proto důkladně probírají veškeré informace o ostatních, prosývají je a vyvozují závěry. Končeným rozhodnutím může být například to, že ,,to lajknutí fotky fakt nic neznamenalo a oni dva jdou pořád spolu".

Druhou skupinou lidí, kteří by bez vztahů nemohli ani dýchat jsou tzv. antisingle. Sem spadají všichni, kdo by raději chodili se svým bratrancem/sestřenicí, jen aby nedejbože nebyli sami a svobodní. A co víc, nesnaží se do vztahu uhnat jen sami sebe, ale veškeré ostatní lidstvo. Otázka ,,kdy už si někoho najdeš" dokonale nahradila pozdrav a prohlášení ,,tak to s ním/ní alespoň zkus!" se užívá jako univerzálni rada. Dle jejich názoru jsme stvořeni pro lásku a vztahy, tudíž každý kdo je single tězce vybočuje z normálu. Bohužel ani nemůžu říct, že je to čistě holčičí záležitost - přepsaný rozhovor jako důkaz:

ON: A proč vlastně s nikým nejsi?
TO(jako Ta Obyč): a proč jo?
ON: No minule jste se tu líbali s on2, sem myslel, že se ti líbi...
TO: to jako proto, že jsme se líbali? Copak to něco znamená?
ON: někdy jo, je divný, že nikoho nemáš a nechceš mít

Tak a je to. Moje iluze o náctiletých klucích, kteří jsou všichni stejný a ide jim len o sex je ta tam. Neni to ojedinělá zkušenost, přijde mi, že všichni kolem, kluci nekluci, holky neholky hledaj to pravý ořechový v podobě testosteronu nebo estrogenu - to podle chuti.

Nejhorší je jak se všichni nechaj vyloženě zblbnout a trápěj se, že jsou sami, že je ten druhej nechal a nebo že je nikdy nechtěl. Někteří by si nechali zlámat hnáty pro holku, která si sice nechá zaplatit pizzu, ale dál to nevede. Některé se nechají podvádět a ponižovat, aby náhodou nezbyli na ocet.

Proč? Já chápu, že láska je důležitá a hřejivý objetí osoby, kterou milujete je fajn, ale proč se kvůli tomu plácat v něčem, co mě akorát ubíjí? Dle mýho nezkušenýho názoru může člověk stejně doopravdy milovat jen na pořád. Takže nechápu ani takový ty pomluvy a naschály po rozchodu.

Ale abychom se dohrabali k jádru pudla. Vztahy nejsou to numero uno, ani středobod světa. Když budu někoho milovat, tak budu prostě s ním - bez definic, no ne? Takže prosím všechny, nenuťte nás spokojené nezadané do vztahů a nedělejte z nás chudáky. Sice vím, že někdo po vztahu vyloženě prahne, ale jsem tu třeba i já (a myslím, že nás je víc).

Já tomu nechávám volný průběh, protože stát se může cokoli. Nakonec můžu skončit s klukem, kterýho znám od mala nebo tak něco, prostě se těším, že to v daleký budoucnosti přijde. A potom, až budu vědět, že tam je to pověsté ono, ta pravá jiskra, tak potom nevidím důvod se nenechat svázat ;).

(S)mějte se (a měj se rádi - i úplně kamarádsky)
Singlům zdar!