Říjen 2012

Špatně, hůř i nejhůř aka Vždycky se to může zkazit

28. října 2012 v 21:07 | Ta Obyčejná
Na začátku je vždycky něco špatně, následuje případ kdy se ze špatné věci stane horší a na konci škály našich případů stojí věc, která je snad i trochu smutná, a sice věc úplně nejhorší.

1. Něco je špatně, když si myjete vlasy a opomenete skutečnost, že jste namalovaná (pánové prominou).
Je to ještě horší, když zjistíte, že nové blankytné ručníky perfektně ladící s barvou na stěnách, jsou poskvrněny vaší zapomětlivostí a černé fleky od řasenky jsou zlou předzvěstí toho, že vás čekají nepříjemné chvilky (buďto s praním a nebo s matčiným hněvem).
A vůbec nejhorší je, když se chystáte provést odlíčení alespoň dodatečně a teprve až když si připlácnete vatový tamponek na polootevřené oko, zjistíte, že tekutina na něm není odličovač, nýbrž odlakovač.

2. Něco je špatně, když zjistíte, že si vaše kamarádky (opět nic pro muže) depilují chloupky nad rty (dále jen knírek) a tvrdí, že byste to měli také udělat, přestože vás se knírek netýká (no netýká no), a vy tomu věříte.
Horší je, když uvěříte i fámě o bezvadném, rychlém a bezbolestném způsobu, jak tohle spáchat - opálit jej jemně sirkou.
A vůbec nejhorší je, když to vyzkoušíte, neviditelný knírek zůstane, ale zato nemáte podstatou část řas, kterou jste dobrovolně vystavily kremaci.

3. Něco je špatně, když se s hádáte.
Horší je, kdy jste si 100% jistí, že máte pravdu. Můžete to na místě odpřísáhnout, začnete shánět důkazy, házet věcmi a ukončovat dlouholeté přátelství.
A vůbec nejhorší je, když zjistíte, že vlastně pravdu nemáte.

4. Něco je špatně, když jdete na oslavu narozeni své kamarádky a nemáte chuť pít a mácháte kolem sebe větou: ,,Hlavně v klidu dneska,jo?"
Horší je, když vás to u třetího džusu přestane bavit a zburcujete celou grupu, ať si s vámi přileje do toho mulťáku Malibu.
Nejhorší je, když poslední co si z noci úplně přesně pamatujete je, jak objednáváte pátýho panáka broskvový nahned pro celou partu, dodáváte jim odbahu a vysvětlujete, že to musíte ustát. No a ono ne.

5. Něco je špatně, když vás na akci napadne skákat ze zídky na zídku.
Horší je, když to uděláte. Za pomoci někoho, kdo vám chtěla pomoc a tim vám vůbec nepomohl, si dáte pěkně na hubu a rozthnete rifle.
A vůbec nejhorší je, že to pak musíte tajit a vymejšlet výmluvy, páč kdo by vám věřil, že jste opravdu (jako fakt!) nebyli opilí? No, nikdo.

6. Něco je špatně, když se rozhodnete psát článek na nějaký choulostivější téma, o kterém víte, že bude lidi dráždit.
Horší je, když doufáte, že čtenáři chápou vtip a nadsázku.
A vůbec nejhorší je, že ne.

7. Něco je špatně, když se vám nevhce na turnaj, protože se bojíte, že se vám něco stane hvilku před zkouškama v auto škole.
Horší je, když jedete.
A vůbec nejhorší je, že teď nemůžete chodit, páč vám fakt ruplo v koleni.

Všechny případy vychází ze zkušeností. Mohlo jich být víc, ale já trubka to nechala na nedělní večer, kdy tiše trpím pod ledovacím sáčkem a nadávám si do debilů. Berte to spíš jako odlehčení od těch všedních a velkých problémů ;)
(s)mějte se

Proč mladí vlastně pijou

24. října 2012 v 22:34 | Ta Obyčejná |  Úvahám podobné
Zejtra neni škola a já si tak projíždím svůj archiv rozepsanejch a nezveřejněnejch článků. Když jsem narazila na titulek uvedený výše (překvapivě v titulku článku), začetla jsem se a dospěla k názoru, že si můj blog zaslouží, aby se tu tahle rok stará úvaha objevila. Kdybych tehle článek nepsala já, tak bych ho v duchu strašne zkritizovala, ale má to svoje záblesky. Snad.

,,Viděl jsi jí? ta byla solidně na plech, co?"; ,,hej, naposled co jsme byli pít, tak to byl slušnej hardcore!"; ,,nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy už nebudu pít!"; ,,z těch okýnek si budu moct za chvilku postavit baráček"; ,,fuck it, we are young!"

Rozhodla jsem se pro jakousi obhajobu (?). Asi to všichni znaj... Kluby narvaný lidma, sály otřásající se pod decibelama nejnovějších elemefejou a nespočet "malejch holčiček" pod vlivem. Záměrně píšu holčiček, protože na chlapečcích to neni tolik znát a hlavně se chlapečků na věk nikdo neptá.

Předem bych asi měla říct, že mi taky nebylo osmnáct. Dospělí se rozčilujou, že mladí chlastaj. Zvlášť takový ty slečny co už maj párty roky za sebou, ty totiž štve že jim přiopilý šestnáctky přebíraj potencionální nabíječe. Já se poprvé opila asi v patnácti, na diskotéce poprvé v šestnácti, první (a ojedinělé) okno v sedmnácti.

Ale proč to všechno? Hodně lidí se ptá, proč se vlastně pije. Rodiče se pídí po odpovědi jako nikdo, ale pravej důvod se ani nikdy nedoví. Podle mě, to není ani tím, že si někdo něco dokazuje nebo že podlehne svý pochybný partě. Prostě je to sranda. Najednou jde zapomenout na život ve dne. Najednou nikdo neřeší svoje nedostatky, sebevědomí se zvyšuje uměrně hlasitosti rozhovorů. Najednou se strašně dobře povídá o tom, co kdo vlastně cítí. Najednou nikdo nemá strach, že tancuje jak dement. A všichni milujou panáky. A proč ne, žejo? Je to bezva způsob jak se seznámit s novejma lidma (v některejch případech způsob, jak si užít za pár kaček). Je to dokonce fajn léčba mindráků, protože jazyk bezva kluka ve vaší puse dělá divy. Další lákavou věcí je to, jak moc je to zakázaný. Úplně si pamatuju svýho prvního panáka. Takový vzrušení z toho, že tohle prostě nemůžu, myšlenky na to co by řekli naši a spoustu dalšího. To, že následovali výčitky už zmiňovat nemusím. Možná proto se nezletilí nejvíc sundavaj právě mezi patnácti a šestnácti. V sedmnácti už to ztrácí na atraktivitě, protože už je to známý a vyzkoušený a skoro legální. (jo, výraz skoro legání je fakt dementní)

Tímhle rozhodně nechci někoho nabádat k tomu, aby vyrazil do ulic, vykoupil nějakej nonstop a ožral se tak, že se nepozná. Jen chci malinko vysvětlit, proč se nezletilí snaží všelijak dostat do nálady. Samozřejmě to jde i bez těch všech vypitejch alkoholovejch drinků. Taky vidět takovýhle lidi, jak nemůžou ani stát a zeblejou si vlastní boty..no, nic moc. Chci říct, všeho s mírou.

Vlastně tenhle článek směřuje k tomu, aby řekl, jak to je. Že to opilý pako co potkáte na akci nemusí bejt nutně úplnej vypatlanec, ale třeba normální chytrej člověk, kterej prostě potřeboval vypnout a hned den po akci bude zase vesele sportovat, učit se a nebo konat všelijaký jiný ušlechtilý skutky. A že to chce trochu pochopení, možná se nad tím stačí pousmát, říct si: nojo, život je jenom jeden a věnovat se zase sobě.

Mohla bych dál donekonečna omýlat tu/toho M/míru, ale proč? Četli jste to milionkrát už minulej tejden, kdy byl chlast tématem týdne. Jen vás chci poprosit o trochu shovívavosti, protože u člověka mýho věku se na rozumu podepíše každej rok, ne-li měsíc, takže teď už mám ten svůj názůrek taky trošku jinej.

(s)mějte se!

Rady dětem aneb O oknech a jiných starostech

19. října 2012 v 20:12 | Ta Obyčejná |  Ztraceno v kyberprostoru
Vzhledem k tomu, že píšu tenhle článek, zatímco v hlavě dolaďuju plán zajišťující zítřejši kocovinku, prosím všechny odpůrce alkoholových hrátek, aby opustili sál ;). Nemám v plánu pití propagovat, ani ponoukat mládež ke třem promilím v krvi, píšu to tak jak to je :).

Rada dětem: Jak ze sebe udělat na akci maximální trubku


- nejlepší je když vám je patnáct a snažíte se vypadat frajersky se skleničkou vodky v ruce
- lejte do hlavy rovnou vodku, nejlépe čistou a nahned
- po pátém panáku se podivte nad tím, že to s vámi nic nedělá a lejte dál
- po šesté uchopte sklenku, z hluboka se nadýchněte, obraťte ji dnem vzhůru, položte a řádně se zakřeňte, proces opakujte ještě třikrát v co možná nejkratším časovém intervalu
- vyfakujte všechny zletilé prochazející kolem, protože nemají právo na udivené pohledy, které po vás hazí, protože sotva stojíte
- běžte se vytancovat na parket - to vám musí udělat líp!
- pozvracejte si boty
- pozvracejte boty kamarádce, která se potácí vedle vás
- usněte
- nechte se naložit do taxíku směr domov a nezapomeňte taxikářovi vyžvanit, že vám je už patnáct
- nechte se zašoupnout do dveří a pořádně se vyspěte
- ráno se nasnažte vzpomenout na cokoli z večera a radujte se, že máte první "okno", protože to je ten správnej odvaz
- nezapomeňte na status na Facebooku, možností je mnoho, od:,,nejlepší pááárty ever!!! Príští víkend do sraček, again!!" po:,,heh, brutální okýnko ze včera, jsem megahypersuper kůl".
Celkový dojem ještě zesílíte výrazným make-upem, vysokými podpatky, cigaretou v ruce a lahví pečlivě uschovanou v křoví. Obsah láhve může být různorodý, ovšem doporučuje se spíš nápoj s 30% alkoholu a více. Při vstupu můžete okázale mávat občankou, házet svůdné pohledy na vyhazovače a barmany a koketovat úplně se všemi.

Druhá rada dětem: Jak se pokusit o to, neudělat ze sebe na akci maximální trubku


- počkejte až nebudete úplný mládě
- pokud to nejde, pokuste se alespoň nevystavovat všem na oči na znamení toho, že pítí v patnácti je maximálni odvaz
- vyměňte vodku za pivo - jeden kousek má skoro stejný účinek, vyjde levnějš a přichází to postupně, čili vás to nepraští jak palicí
- vážně nechcete jít domů?
- cítite opilost? Dobře, pokuste se neinformovat všechny okolo tím, že přijdete blíž a s vážnou tváří oznámíte :,,jsem na hadry"
- ten týpek co ujde, usmívá se na vás a zve vás na panáka se pravděpodobně nikdy neozve, maximálně oznámí svým kámošům, že "dostal tamtu buchtu"
- barmana opravdu neodzbrojíte svým smyslným úsměvem, zapomeňte na panáka zdarma
- užijte si to se svými kamarády, bavte se (tato činnost nutně nevyžaduje podobrazové opití ;)
- udělejte si nové kamarády (pozor na seznamovací panáky)
- vždy když vás napadne něco co by bylo hodně krůůuůtýýý, se zamyslete nad tím je-li to pravda
- popřemýšlejte zda ráno budete mít morální kocovinu
- pijte vodu! pijte vodu a nepijte rum!
- nepijte aby vám bylo líp, pijte aby vám bylo ještě líp ;
- A HLAVNĚ SE VYKAŠLETE NA VŠECHNY RADY TÝ OBYČEJNÝ a pořádně si užijte večer stylem, který je vám nejbližší, střízliví nebo na hadry.
Zážitek akce umocní parádní společnost a fajn muzika ;) A závěrem vzkaz pro všechny odpůrce pítí alkoholu nebo pití alkoholu nezletilými osobami anebo pití alkoholu kýmkoli vám nevyhovujícím: to že jste dočetli až sem znamená buď to, že nevěřícně a nesouhlasně kroutíte hlavou nad mým článkem a nebo to neberete až tak vážně. Každopádně NE, nemyslím si, že alkohol je zlo ani že by se měla Praha sesunout k zemi, když se napije někdo, kdo ještě nemá věk na dospělost. Občas je to sranda, občas vás to srazí na zem neskutečným způsobem. Někdy vám to pomůže říct nevyřčené nebo vyřešit situaci vztahu, někdy díky tomu poserete co můžete. Ale tak to je prostě je, jak se toho chopíte, takový to máte. Tím chci říct, že kdo hledá řešení na dně vodky každej den, ten se se špatnou potáže, ale když je chcete pobavit? Proč ne.
Zdar nočním akcím! (dokavaď jsme na to mladý, no ne?
(S)mějte se a (ne)pijte dle chuti/í!
Ta Obyč

Kajícné verše

2. října 2012 v 21:06 | Ta Obyčejná |  Složeno z veršů
Zmuchlanej pohled mejch očí,
ať roztříští se slzy.
Slyš první srdce bouchnutí,
Druhý přijde brzy.

Kajícně propichuji zorničkama zem,
v paměti tápu, srdce se trhá,
rve ho na kusy každičkej okamžik,
ve vokně ukrytej. Tma. Mlha.

Chuť jiná - líbám cizí ret.
Motýlí křídla v dračí se mění.
Omluv milion. Plus mínus pár set.
Stejně to nezmění - dění.