Červen 2012

Řetězení na desetkrát

30. června 2012 v 15:34 | Ta Obyčejná |  Ztraceno v kyberprostoru

Nikdy to nedělám, ale dnes jsem se rozhodla pro řetězák. Začneme dnem prvním, deset věcí, které byste řekli deseti různým lidem. Odkoukáno odsud.

1. Mrzí mě, že si nikdy moc neřikáme, co si myslíme. Ale vím, že ty víš.
2. Lezeš mi na nervy, ale stejně tě nemůžu postrádat.
3. Nesnášim tě. Nesnášim tě za to, že mi chyběj starý časy a tobě ne. Rozčiluje mě, jak tě nemůžu ani vidět a nechci se s tebou bavit, ikdyž ty třeba chceš. Každej jsme jinde. Akorát už asi strašně daleko od sebe.
4. Omlouvám se. Čekals asi moc, možná jsem zlá a ty moc hodnej.
5. Jsi kretén.
6. Vždycky děláš víc než musíš. Mám tě ráda.
7. Rozčiluje jak moc mě neznáš, i když bys měla. Jak se vždycky absolutně sekneš v odhadu.
8. Jsem hrozná ráda, že jsme se našli. Doufám, že jednou postavíme všechny ty vzdušný zámky, který spolu malujeme.
9. Nikdy ti neodpustim všechny ty planý sliby, ani to, že pořád nechápu jak jsme mohli mít něco společnýho s tak rozdílmejma povahama, cílema, ideama a představama o životě. Nechápu proč jsem byla tak naivní. Kam se podělo všechno to co jsme pro sebe navzájem udělali, jak mohlo všechno ze dne na den zmizet a ztratit se v neznámu.
10. Nikdy tě asi nepochopím. Kopla bych tě za to, jak si stavíš budoucnout na věcech pevnejch asi jako domeček z karet. Nechápu tu tvojí jistotu, že všechno bude dobrý, že to někam dotáhneš. Ten tvůj debilní optimismus skloubenej s ironii a sarkasmem. To, že nemáš zrovna plný kapsy dívčí nežnosti. To, že pořád bereš ohledy a obětuješ spoustu energie, času a podobnej blbin, abys pak doufala, že se ti to vrátí, jenže nevrátí. To, že si vytváříš falešný sebevědomí a směješ se na každýho barmana. Jak se objímáš a líbáš s cizíma klukama po nocích. To jak nedokážeš neutéct po každým ,,stejská se mi", ale stejně víš něco takovýho chceš. To jak umíš poslat kluka do háje. Nesnášim tu tvojí nesamostatnost a sociofobii nebo co to je. Nesnášim, jak si uvědomuješ každou svojí chybu a stejně jí uděláš znova. Nesnášim když nemáš náladu a zbytečně se štěkáš s mámou. Nesnášim tě za to, jak si připadáš divná. Za to jak chceš bejt prostě normální. A stejně tě musim svým způsobem milovat a smát se na tebe v zrcadle a doufat a snažit se dojít ktěm pitomejm lepším zítřkům!

Pokračujme druhým "dnem", čili částí, páč jedu pryč a chci to mít hotový. Devět faktů o mně.

O knihách, vejletech a fotbalu

24. června 2012 v 13:35 | Ta Obyčejná |  Obyčejné žití Té Obyčejné
Zdravím.

Po nemile dlouhé době jsem se rozhodla pro nějaký ten zápisek o životě Té Obyčejné. Hrozně dlouhou dobu jsem nenapsala dopis a s běháním to také zrovna nepřeháním. Moje veršování zůstalo v nedopsaném stavu. Je konec školního roku, všechno je uzavřené a teď nás čekají jen hodiny nic nedělání na místo výletu, kam jsme měli jet. Zrušili nám ho den před odjezdem, čili jsem na vlastní oči viděla, jak v jedné minutě naštvat 25 lidí bez větších problémů. Zase jsem začátek uvedla spisovně a zase se mi to asi nepodaří udržet.

Poslední dobou ždímu peněženku co to dá a moje játra by to taky zrovna neolajkovali. Nějak se pořád objevují věci, které je třeba oslavit a nebo prostě nechci trávit víkendový noci v posteli, ale musím říct, že to začíná bejt docela náročný. Ale o tom jindy.

Momentálně čtu Pýchu a předsudek a docela se mi to líbí, jenom mě mrzí, že jsem viděla nejdřív film a tudíž vim jak to dopadne. Z povinný četby mě v létě čeká ještě Máj, Obsluhoval jsem anglického krále a Ostře sledované vlaky od Hrabala, Kytice a pak nějak Neruda. Zadanýho máme ještě Čapka, ale toho už mám docela načtenýho. Jediný co mi kazí požitek z četby je, že k tomu máme dělat rozbory a to mě nebaví. Vypisovat si to v průběhu, to nechci, protože se pak soustředím na jazykovou stránku a podobně až mi kvůli tomu utíká pravá síla knížky. Neznáte na to nějakej fígl?

Mrzí mě, že fotbalisti vypadli z Eura, vážně jsem jim fandila a chtěla jsem, aby ukázali všem těm rádoby chytrákům co je shazujou, že na to maj. Myslím, že dost lidí nečekalo, že postoupí z prvního místa a nebýt Ronaldovy hlavičky mohli jsme hrát semifinále. Ikdyž Portugalci byli lepší a vítězství by to bylo asi nezaslouženě. Sledujete fotbal?

Zase jsem tak nějak dospěla ke článku o ničem, tak to radši utnu. Mějte se :)