Tak trošku vlastenectví, ne?

23. března 2012 v 17:24 | Ta Obyčejná
Zdravím :). Téma týdne mi krásně hraje do noty. Plánovala jsem si článek o mojí zemi, tedy o České republice.

Narodila jsem se v roce 1994, čili rok po rozdělení Československa. Já a moji vrstevníci jsme tedy taková první generace, která vlastně nezažila Československo. Bohužel se většina s nich nechá ovlivňovat televizí, internetem a rychle se šíří představa, že za velkou louží je země, kde svoboda že všech jen čiší a všechny problémy zmizeli pod kupou nového značkového oblečení a kde se nikdo neodváží vylézt ven v sandálech a ponožkách. Pravděpodobně jsou místa, kde není chudoba ani rasismus, nejsou tam oprýskané domy a špinavé ulice ani lidé, kteří vypadají jako burani, nikdo tam není svině a sousedi se vzájemně navštěvují s košíkem muffinů. Na středních školách neexistuje šikana, u metra nejsou bezdomovci, není žádná vláda, která by lidem brala peníze z kapes a za zdravotní péči tam nemusíte zaplatit ani korunu. Televize nabízí tisíce programů a stovky reality show, fast food je na každém rohu a hned za městem nedotčené lůno přírody. Elektřina a plyn je samozřejmě zdarma a na nový výrobek od Applu nemusíte čekat dlouho, protože v této zemi je na trhu brzo. Všichni jsou vzdělaní a rozumní, přes den v práci - v noci na nezapomenutelných pařbách. Tráva tam je o moc zelenější a psi si po sobě vždycky uklidí hovna. Všechno tak úžasné až to bolí.

A pak je tu naše malá Česká republika. Tráva je tu hnusná, hned jak přejedete hranice s Německem zamává vám pár casin a bordelů, z pangejtu vykoukne prázdná plechovka od Pepsi a při prvním výstupu z auta vás okradou. Jasně. A co takhle studenou sprchu? Podle mě je třeba aby si lidi uvědomili, že ty desítky let pod nadvládou komunistů a SSSR se prostě někde promítnou a že za tu politickou situaci, která tu teď je si taky tak trošku můžou sami, protože nechoděj k volbám. Ale jo, vybrat si že všech těch debilů to nejmenší asi není nejjednoduší, pak ale nebrečte nad výsledkem. Taky by si to chtělo uvědomit, že výše popsaný wonderland prostě neexistuje a že Česko není zas tak špatný. Historii máme docela slibnou a nebýt některých událostí, mohli jsme si pískat. Máme sportovce, kteří byli nebo pořád jsou nejlepší na světě. V minulosti byli lidé, kteří pro sobě zanechali věci jako kontaktní čočky a byli odsud. Máme možnost skvělýho vzdělání a dobrý zdravotni péče. Nemusíme platit za to, že jdeme na záchod (třeba v takový Ghaně musí) a pít vodu že špinavý řeky. Teď už můžeme svobodně cestovat a džínama jsou obchoďáky přímo zavalený. Je tu spousta krásnejch míst, třeba Šumava. Podle mě je prostě třeba být trochu vlastenci a ne svůj národ ještě shazovat a ještě si do něj kopnout, když leží. Takže já jsem ráda, že žiju tady. Jasně Česko má spousty chyb a já o nich vím, ale přijde mi docela smutný, že skoro všichni poukazují jen na ně. A pak se divíme že jsme ,,ti co pořád chlastaj pivo, kradou a nosej ponožky v sandálech".

A co je hlavní. Nikdo vás tu doprdele nedrží, takže když se vám tady tak strašně nelíbí tak si sbalte svejch pár švestek, nasedněte do letadla a odleťte kam se vám zachce ;). Já snad taky jednou poletím, poznat svět musí bejt fajn, ale nikdy nezapomenu na to, kde sem doma (a to i přesto, že si náš prezident pořídí další bezva propisky).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Courtney Courtney | Web | 23. března 2012 v 18:06 | Reagovat

Však Česko má spousta krásných míst, spoustu čechů je známých i u nás.
A je pravda, že si čeští puberťáci Ameriku prapodivně zidealizovali, fakt je, že když přijedeš do nejluxusnější módní čtvrti tak to tam nejspíš bude vypadat na první pohled tak, jak jsi popsala v prvním odstavci, jenže jakmile popojedeš pár kilometrů dál, ocitneš se v krásně špinavé díře, která vypadá jen o něco líp než nějaká cikánská čtvrť v Česku. Jen ty domy jsou trochu větší :D Ale s tou televizí nekřivdi, reality show je tady vážně šílená spousta, bohužel většina vysloveně trapná :D

2 Ta Obyčejná Ta Obyčejná | Web | 23. března 2012 v 23:08 | Reagovat

[1]:  Právě proto to píšu, protože vím, že i nejluxusnější město má někde schovaný sandály a ponožky. :)

3 Domča Domča | Web | 26. března 2012 v 17:21 | Reagovat

...cos dělala když ti tanečník nedorazil?
.... nevim co mám dělat, mně to dává vědět tedka dvě hodiny předem...

4 Rouzí Rouzí | Web | 31. března 2012 v 16:05 | Reagovat

Byli jsme ve třídě a profesorka se nás zeptala, kdo je hrdý na to, že žije v Česku. Ruku jse zvedla já a další dva lidi z celkem 30 tázaných. Teda, to mě překvapilo. Jak jsi psala, historie je slibna, plno skvelych sportovcu apod. Mě se tady líbí! :)

5 Hjůbí Hjůbí | Web | 10. srpna 2012 v 23:47 | Reagovat

Právě proto nesleduju politiku a žiju v domnění, že Česká republika je ten nejlepší stát, kde jsem se jen mohla narodit :)

A neboj, už brzy bude prezident nový. A třeba bude nějaká ta prezidentka a ještě o nás všichni uslyší! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama